Fleck


Opoznámkovat si stránky? Dobře, použiju Google notes. Ale opoznámkovat si stránky "bublinama" přímo mezi obsahem na stránce a navíc tyto poznámky ještě sdílet s dalšími lidmi? Jde to!

Protože mi doma z neznámých důvodů umřela jedničková verze Firefoxu a já docela spíchal, tak jsem nainstalil dvojku. Hned po instalaci mi byla nabídnutá stránka s rozšířeními. Protože jedničku jsem měl prolezlou všemi možnými vylepšeními, které byly většinou nekompatibilní s dvojkovou verzí (což byl taky důvod, proč jsem doma setrvával s Firefoxem 1) a v práci se spokojím s rozšířeními společnosti Google, nedalo mi to a prolezl jsem si pár pro mě potenciálně zajímavých kategorií a mimo jiné narazil na rozšíření Fleck.

bublina flecku

 

Ovšem zřejmě největší výhodou je fakt, že Fleck nevyžaduje instalaci žádného modulu (modul jako takový existuje pro zpříjemnění přístupu a zjednodušení přidávání), nevyžaduje ani registraci a přihlašování na účet při přidávání poznámek.

Jak to teda vlastně funguje? Majitel stránek může mít zaintegrovaný Fleck ve stránkách. To je asi nejméně pravděpodobné. Další možností je plugin v prohlížeči (na stránkách Flecku je nabízen pro MSIE a pro Firefox), čili stačí stisknout tlačítko "Annotate this page…", nebo jako poslední možnost je zkopírovat adresu stránky a vložit ji do pole na stránkách Fleck.com.

V každém případě je daná stránka načtena jako obsah stránky "extension.fleck.com" a je přidán plovoucí panel s možnostmi přidání poznámky (editovatelné), bubliny, sdílení (mailem), možnost odeslání do blogu a dokonce i verzování uložených poznámek, čili jakási historie změn, dále je tu možnost učinit změny v poznámkách jako veřejné, nebo je nechat jen pro svou soukromou potřebu.

Image Hosted by ImageShack.us

Po uložení je hotovo a pokud kdokoliv, kdykoliv otevře danou stránku jedním z předchozích způsobů, zobrazí se mu poznámky a bubliny příslušné k danému datu.

Z mého pohledu je Fleck rozhodně zajímavá aplikace, která by ovšem bez existence pluginu do prohlížeče byla ne zrovna jednoduše použitelná, ovšem díky integraci do prohlížeče (a na druhou stranu i možnosti použití bez pluginu) a nevyžadované registraci na rozdíl od služeb trails nebo stickis, která stojí nejenom za vyzkoušení.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *