Břeclav


Dlouho jsem nebyl nikde keškařit, ani na žádným výletě, proto jsem to včera napravil a vyrazil do Břeclavi.

Asi bych se měl omluvit Českým drahám za nedávné nadávání, protože tentokrát mě velmi mile překvapily, protože mi nabídly lístek Brno-Břeclav a zpět pro dvě osoby (jakožto Sone jízdenku – celodenní permanentku) za příjemných 130 Kč, namísto původním 240 Kč za normální jízdenku a lístek pro psa za 20 Kč, taky celodenní permici. Nakonec ale Dan zůstal doma, protože hrozily deště a větry, tak jsem chtěl mít otevřená zadní vrátka pro nějakou hospodu.

V Břeclavi panovalo poměrně pěkné počasí, tak i nálada byla skvělá.

Screamers

Ovšem záhy se ukázalo, že počasí bude dneska pánem. Přišla bouře nevídaná, která lámala stromy, ploty, sloupy, odnášela střechy a dokonce i GPSka mi začala nějak stávkovat, takže z původních plánovaných 8 keší mám jenom 3.

DSC09597

Ale aspoň něco, lepší, než kdybych se spláchnul po Dyji někam do Rakous, v těch vodních přívalech.

DSC09607

A protože jsem neuplaval, mohl jsem se pokochat zbytky Čs opevnění, pohřebištěm, základy kostelíku i bizarní krajinou, která směrem k soutoku se rozkládá.

DSC09615

No a protože v drátech nebyla žádná elektřina, ani na nás nikdo nestřílel, pěkně jsem si je zblízka vyfotil a na druhé straně uvařil k obědu fazole :-).

Pamatka po rudosich

Takže spokojenost, už se těším na příště (jen tu pitku poté ve vlaku už si asi nebudu chtít zopakovat). Jen doufám, že na nádraží nebude tolik najetejch cigánů, jako jich tam bylo teď. Mno a asi největší zážitek je ten, že mezi dveřma do nádraží (mimochodem docela pěknýho a docela plnýho lidí) jsem narazil do cigoša, kterej byl totalně sjetej toluenem a v jedné ruce držel poloprázdnou plechovku s touto voňavkou, takže tak.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *