Anglie 2007 – plánování


Každá akce se musí pořádně naplánovat (aspoň v mém případě), nejinak tomu bylo i u téhle. Takže ještě před odjezdem jsem měl detailní mapy, nakoupené lístky na bus, zjištěné jízdní řády, kempy i hostel.

A přitom to všechno začalo tak nevinně… Brácha se zdekoval do Birminghamu brigádničit a mě padl výlet do černohorského pohoří Durmitor, tak jsem se snažil ukecat někoho na Británii. Bohužel, jak už to okolo mě chodí, buď nikdo neměl peníze, nebo volno, nebo se radši jezdí válet někam na mořské pobřeží, nebo je náročnější a chce něco exotičtějšího… Jednoho člověka jsem nakonec nalákal na návštěvu Stonehenge, ale i ten nakonec odpadl.

Takže jsem měl i neměl jasno: chtěl jsem do Británie, zřejmě sám a nějak se dopravit do Birminghamu, něco pěknýho vidět a moc toho neutratit :-D. Kdybych byl týpek, kterej má stopem sježděnou Evropu, nebyl by v tom problém, ale protože jsem byl donedávna starej pecivál, kterýmu to teď tak nějak přeplo, začal jsem plánovat a nechtěl jsem jet na blind.

Ještě pořád jsem nevěděl kam přesně, ale už jsem si ujasnil jak: s Megabusem / Megatrainem – s dostatečným předstihem mají jízdenky za úplnou pusu, takže cesta z Londýna do Birminghamu byla jasná. I když né tak úplně, protože je tu o půl osmý večer 36 stupňů ve stínu, mozek vymýšlí ještě i jiný alternativy, ale tenpřepravní moloch Mega* je jistej. Teď jen jestli vlak, nebo bus. Taky už se mi pomalu začíná rýsovat cílová destinace – chci sever Anglie, přemýšlím nad Lake District či Yorkshire Dales, pořád počítám se spolucestujícím.

Takže, 29.7 jsem spolucestujícího definitivně pohřbil a už opravdu čuju, kam chci:

hola!
tak mam plan – jedna se o "The Pennine Way" je to dalkova trasa z male prdele u Manchestru az do male prdele ve Skotsku. Pujdeme ale jenom cca polovinu, celkove to ma 416km, me to vyslo na 127km, vyjdeme z Manchestru a dojdeme do TanHillu, coz je nejvyse polozena hospoda v anglii a odtud do Brough, odtud uz busem do Darlingtonu nebo spis Middlesbrough na vychodnim pobrezi, a potom London. Celkem by se jednalo o 10 dnu i s rezervou den-dva dny, ubytovani v kempech cestou, nebo YTC ci B&B nebo jak se tomu vsemu nadava :-).
Jednalo by se o prechod dvou narodnich parku, takze potucky, udoli, hory, brutalni divocina a hlavne skoro vsude baziny :-)) a to Peak district a Yorkshire Dales. Fotek je vsude plno, ja uz z nich nejakou dobu uchcavam :-).
Dej vedet, jestli jdes/jdete do toho, btw ten chat na gtalku zitra odpoledne (Monday) plati? Az budes online, napis!!
zatim zdar!!

Dva dny na to se situace ještě více vyjasnila, takže trasa byla naprosto jasná, nebo spíš odkud, kam a kudy. Proto jsem si pořídil lístky na cestu do Englicka (letenky mi už nevyšly) pomocí OnlineBUS (a můžu doporučit) a Megabus, platba kartou přes web proběhla naprosto bez problémů, za lístek London – Birmingham jsem vyplázl všehovšudy 5.5 Liber a za lístek Brno – London – Brno 2.690 Kč, což je docela příjemné.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Vzápětí jsem pořešil a zatáhl i další cesty po GB, tentokrát za využití koučů NationalExpressu, taky za pusu, ceny už se mi nechcou dohledávat. Jako další komunikační prostředek s Anglií se výborně osvědčil další produkt od Googlu, a sice kalendář – dá se krásně nasdílet, takžebrácha za kanálem mohl nahlížet do předběžného itineráře. Jak zpětně sleduju naši korespondenci (děkuji opět Googlu za Talk a skvělé mejlové rozhraní), pěkně jsem je chudáka komandoval, musím se to odnaučit :-D.

Domluvené ubytování v Manchesteru nám mezitím padlo, takže google search jistí něco náhradního, proto sypu na bráchy nějaký telefonní čísla na obvolání a už se rýsuje kemp v Rochdale, případně v Bury. Podle korespondence to celý vypadá, jako několikaměsíční expedice někde v liduprázdnejch oblastech s ohromnou přípravou :-). Mimochodem, povedlo se mi sehnat ubytování v Londýně, přímo v centru, hned u Hyde parku a sice za 8 Liber na noc i se snídaní!!!

Házím všechno za hlavu, mám zabaleno, natištěny mapy (mimochodem velice doporučuju tento skvělej program, akorát se trochu prodraží…), zaplacený jízdenky, booknutý kempy, zapsaný kešky cestou atd. atd. takže…vzhůru na ostrovy!!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *