Představa základní funkčnosti aplikace Zasaď strom


Jak píšu přímo na stránce aplikace, v rámci vandru mě napadlo, že jsem minul několik skvělých míst, kde by bylo pěkné zasadit strom. Samozřejmě není jenom tak – píchnout do země proutek a zmizet odtud (papírování, vlastník, údržba…), tak jsem přemýšlel, že by byla fajn platforma, pomocí které by se daly sázet virtuální stromy a spolu s dalšími zájemci pro jejich vysazení hlasovat. Celé by to mohlo zaštiťovat občanské sdružení, které by členskými příspěvky, dary či formou sponzoringu nejoblíbenější virtuální stromy zasadilo fyzicky. Samozřejmě by se mohl ozvat sponzor, že chce realizovat ten či ten konkrétní strom, řazení dle oblíbenosti je především ze soutěžních důvodů.

Bude tedy existovat čtverec v mapě (řekněme 5x5km), v rámci kterého bude možné vysadit jeden jediný strom. A vedle ve čtverci jiný a tak dále a tak dále. Každý uživatel bude mít možnost zasadit strom kdekoliv, kde ještě zasazen není (čtverec je prázdný). Každý den bude mít uživatel možnost provést jedno zalití (to aby neběhal ze čtverce do čtverce a nezalíval všechno, ale rozmyslel si, co chce opravdu podpořit), kdy musí dojít na pozici stromu (+- pár metrů) a v aplikaci kliknout na zalít.

Příklad mapy se čtverci a vsazenými stromy
Příklad mapy se čtverci a vsazenými stromy

Po určitém množství zalití na stromě uzraje ovoce a uživatel jej může sklidit. Za sklízení bude uživatel dostávat “zkušenostní” body a po překonání určité hranice dostane virtuální ocenění (odznáček – badge), či mu může přibýt možnost další denní zálivky…nějaké další návrhy?

Pro podporu soutěživosti budou v seznamu zobrazeny okolní stromy a porovnán počet jejich zalití, aby se uživatelé hecovali v zalívání svého vytouženého stromu (poznámka: není to uživatel proti uživateli, ale kooperativa – kdokoliv může zalít jakýkoliv strom, pokud má vodu). Jednoduše řečeno – neexpí uživatelé, ale stromy.

Detaily o stromu
Detaily o stromu

Pokud dojde k reálnému vysazení stromu v daném čtverci, daný strom se uzamče a provede jeho fotodokumentace. Následně bude daný čtverec rozdělen na menší části, kde (kromě již osazené) bude možné provést nový virtuální výsev. Takhle bude možné pokračovat i s každou další realizací v menších čtvercích. Samozřejmě bude možné strom přesunout, pokud se většina v „pečovací skupině“ na přesunutí shodne.

Toliko prvotní informace – potřeboval jsem je dát rychle dohromady, abych mohl aplikaci nominovat do soutěže Mobilní aplikace roku, kategorie „Aplikace pro lepší svět“. Budu rád, když se „Zasaď strom“ soutěže zúčastní a budu ještě radši, když se zaregistruješ pro získání přístupu do veřejné betaverze (která bude v půlce dubna) a pozveš i své známé. Udělejme společně svět zelenější!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *