Jak zasadit strom?


Protože jsem před několika dny pozdržel publikování slíbeného screenshotu, připadá mi fér jich sem teď dát trochu více a především nastínit způsob fungování aplikace konkrétním popisem akce nejdůležitější – zasazení stromu.

Strom je možné zasadit ve výchozí obrazovce aplikace – v seznamu nejbližších stromů v okolí – pomocí ikonky s lopatičkou vpravo nahoře. Tato ikonka může a nemusí být aktivní: pokud už poblíž je zasazený nějaký strom, tak není možné zasadit na tomto místě nový a tudíž ikonka je zešedlá a klepnutí na ni nevede k žádné akci. Stejně tak je ikonka neaktivní bezprostředně po spuštění – do doby, než je telefon lokalizován pomocí GPS.

Seznam stromů v okolí
Seznam stromů v okolí

Pokud ikonka není aktivní, tak to s největší pravděpodobností znamená, že v daném čtverci už existuje nějaký jiný strom. V tom případě je na místě procházka k tomuto stávajícímu stromu a jeho zalití a případná následná diskuse se sázejícím a zalívači o vhodnosti daného umístění.

Také je možné pomocí mapy v prohlížeči najít nejbližší možný volný čtverec pro zasetí a provést virtuální výsev po přesunutí se na nové místo. Pro ilustraci je v následující mapě vidět rozdělení Brna na čtverce, ve kterých je zasazených 5 stromů – v Bystrci, na Lesné, v centru, v Černých Polích a v Komárově. V daných čtvercích tudíž není možné vysadit další virtuální strom. Je ale možné sázet v celém čtverci v Králově Poli, Kohoutovicích, v Lískovci či Bohunicích.

Stromomapa Brna
Stromomapa Brna

Po přesunu na vhodné místo je tedy ikonka s lopatičkou pěkně barevná a po klepnutím na ni dojde k vysazení stromu na aktuální pozici a aplikace rovnou zobrazí profil s čerstvě vysazeným stromem, který čeká na svoje první zalití. Ale o tom a informacích na této obrazovce zase až příště!

Informace o čerstvě zasazeném stromě
Informace o čerstvě zasazeném stromě

Jeden komentář: “Jak zasadit strom?”

  1. Komu se nelení, tomu se zelení… 🙂 Je fain, žes popsal první postup používání aplikace.
    Chápu, že s tím je dost práce… Tak ať je Ti odměnou, že stromy budou růst a Planetu budeme mít nejen virtuálně více zelenou. Zatím jen vidím, jak lidé stromy kácí… 🙁
    Tak ať se daří při práci a nikdo Tě zbytečnými telefonáty neruší nebo dostane za uši.
    🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *