Webscripts v Alfrescu a Cache


Dnes jsem málem zase přišel o rozum při snaze rozchodit v IntranetExploaderu některé flashové součásti aplikace, běžící v Alfrescu, které jsem překlopil na zabezpečený režim přenosu za použití SSL. Šlo o to, že flash odmítl načíst vzdálené XML (aka výstup webscriptu).

Po celoodpoledním googlení jsem našel prvotní nakopávku. Takže jsem natáhl plugin pro firefox, který mě jen utvrdil v tom, že výstup (obr. 1) generovaný webscripty Alfresca se neslučuje s bugou v IE. Ve wiki Alfresca sice něco o cache je, ale nějak jsem z toho nepochytil, jaké konkrétní hodnoty mám nastavit.

Obr. 1: hlavičky, se kterými má IE problémy


Takže jsem ještě chvíli pokusničil, googlil a nadával, až jsem definitivně kápnul na kombinaci, kterou dokáže přelouskat i IE a flash mi konečně funguje korektně i v tomhletom „prohlížeči“. Je nutné odstranit položku „Pragma“ a položce „Cache-control“ nastavit hodnotu no-store a must-revalidate. V definici webscriptu alfresca (nazev.get.desc.xml) se jedná o tři položky:

<cache>

<mustrevalidate>true</mustrevalidate>

<public>true</public>

<never>false</never>

</cache>

Tato definice přidaná k popisu webscriptu generuje hlavičku výstupu webscriptu už správně, jak je vidět na Obr. 2.

Obr. 2: správné nastavení chování cache

Teď už vše funguje tak jak má a mě se potvrzuje oblíbený fakt potvrzující, že Microsoft by se měl věnovat jedné jediné věci, kterou jakž-takž dělal relativně dobře – výrobě počítačových myší:

  • Vývoj aplikace – x člověkojednotek
  • Zjišťování, proč to nejede v IE – 2*x člověkojednotek
  • Snaha to nějak obechcat – min. 2*x člověkojednotek

PS pokud někdo také tápe a už vyzkoušel všechno, nechť kroky své sune tímto směrem a též směrem k nastavení IE – Možnosti Internetu / Upřesnit a odtržení položky „Neukládat šifrované stránky na disk“.


    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *