T-mobile G1


Po předchozích touhách ohledně Koolu a poté HTC Touch HD jsem se včera rozhoupal a definitivně vyrazil do kaufu pro T-Mobile G1 aka HTC Dream s předinstalovaným Androidem. Teď po cca jednom dni používání zkusím shrnout pár věcí, které jsem vykoumal, nebo které bych rád vytkl. (Note that že jsem opravdu naprosto nestranný recenzent, ne jak jinde ;-)).

Telefon je v pěkné krabici, byl jsem tak natěšenej, že jsem nenásledoval dnešního trendu a nenatáčel, jak jej z krabice vytahuju :-D. Každopádně k prvnímu spuštění jsem se dostal poměrně rychle. Výtka č. 1: když otevírám kryt, pod kterým sídlí baterka a simka, tak tak nějak podivně visí a měl jsem dojem, že jej snad ulomím (je opravdu tenoučký). Ale trocha cviku to hádám napraví. Na druhou stranu pochybuju, že ten kryt budu ještě někdy oddělávat (u mého předchozího Siemense SX1 jsem jej taky neoddělával do doby, než jsem si na cesty koupil další baterku a potřeboval jsem je občas prohodit).

 

 

Nastartováno, krása. Displej vypadá docela ostře, až mě to překvapilo. Neznám rozlišení na SX1, ale když jsem pokukoval po HTC Touch HD a jeho božském rozlišení, tak při srovnání s tímto Drýmem, který má rozlišení skoro poloviční jsem dostával strach, ale body do plusu. Krátké hraní si s prostředím, mnoho wooow situací a jako třešnička spuštění youtube aplikace a natažení jednoho z oblíbených videí – ostrost perfektní, z "hloubky obrazu" jsem si téměř cvrkl do kalhot. Rozčarování přichází se zjištěním, že se nemůžu přihlásit na můj U2B account. (V rámci browseru je to možné, podrobné info v dalším blogpostu)  Body dolů (ale když uvážím, že mi nevyhovuje ani standardní webové rozhraní na webu YT, tak se ani nedivím – mám dojem, že Google má prostě YT na háku).

Pokračujeme v krasojízdě: spouštím sync, protože dle návodu mě měl hned po startu být nabídnut box pro zalogování na můj google acc, což se nestalo, a ejhle: už tu je přihlášený uživatel htcroger a systém po mě chce heslo k jeho účtu. Co s tím? Možnost jednoduchého odhlášení nenacházím nikde kolem, ani v settings. Hodně mínusbodů!! Chvíle googlení a nacházím řešení – "Reset device to factory settings". Třikrát fuj!

Zresetováno, teď se opravdu po startu hned můžu nalogovat na svůj google acc a hned jsou natahovány kontakty, mejly… (v telefonu frčí Gears) Koukám do adresáře, jsou v něm pouze lidé z mých kontaktů na googlu, kteří mají uložené telefonní číslo. Do mínusu připisuju fakt, že telefon mi nenabídl import kontaktů ze simky (sice tuto možnost rozhodně nevyužívam a kontakty na simce jsou opravdu outdated a mám je v csv na kartě), ale určitě by mě tato možnost potěšila.

Nořím se do zkoumání prohlížeče, ale především map – na street view v telefonu jsem se nemálo těšil. Nádhera, funguje jak má. Jenom panáčka na silnici vždycky umisťuju až na druhý pokus, když ze street view přepnu do jiné aplikace, po návratu jsem na pozici, kde jsem začínal a ne, kde jsem končil.

S tím souvisí další věc – multitasking. Je tam, nebo není tam? V Symbianu jsem si zvykl, že můžu vyvolat menu běžících aplikací a ručně je killnout, tady otevřu pouze menu recent apps, ale nevím, jestli běží, nebo neběží. Asi běží a paměť je uvolňována podle potřeby, takže přístup k těm běžícím (=více používaným)  je rychlejší.

 

 

Tohle je opravdu "first touch" post, takže první dojmy z dalších věcí shrnu do dalšího, abych to tu neprodlužoval a nenutil to nečíst celé :-).


Jeden komentář: “T-mobile G1”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *