Android jen pro vyvolené? Ale kdeže…


Vývojáři Androidích aplikaček nadávají, že SDK není aktualizované, resp. proslýchá se, že nové SDK je dostupné pouze těm, kteří se umístili na vyšších pozicích v soutěži o nej… básničku prográmek pro Androida. Jasně, vývojáři prchají, ale zdravé jádro vítězů vyvíjí.

Možná Googlu stačí jen pár aplikací, které zahrne do výchozí distribuce a které budou mít nálepku „oficiální“ (rozuměj napíchnuté) a v určité fázi projekt uzavře a bude úplně uzavřený (jasně, je vyvíjený pod Apache Licencí), ale je možné, že armáda Googlích právníků v něm našla nějakou skrytou díru…vždyť jak to bylo s „ukradenou javou“. Jen k čemu bude platforma bez vývojářů? Možná se poveze na hypu značky, iPhone taky nemá (nebo neměl – zdarma) SDK a existujících aplikací si troufám tvrdit, že pro něj není moc, ale pořád se najde hodně lidí, kteří tento přístroj mají třeba jen proto, že má na sobě nakousnuté jablíčko. Tak proč by někdo nechtěl „telefon made by google“, zvlášť pokud má googlími aplikacemi prošpikován celý život? Já bych se možná i zařadil do stáda, bohužel, i když po některých aférách bych možná volil v jiných vodách.
Edit 19.srpna: Tak už je to pasé, jako klobouky, protože: „Announcing a beta release of the Android SDK„. Tož uvidíme, jak se to bude ubírat dále!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *