Webovosti


Oukej, mám tu další nášup google-mapoidních zajímavostí. Asi nejzajímavější zajímavost, která by mohla zajímat 🙂 je streetview pro Francii, jednotlivé etapy Tour De France. Začít je vhodné ve městě nad Seinou a výhledem na Eifelovku a doufat, že záhy začnou přibývat i další části Evropy!

Jak je možno ve streetview pozorovat zloděje v akci, nebo prodavače cracku (bohužel, už jsou v systému nové fotky, takže např. tady je vidět původní), tak je možné i pomocí satelitních snímků pozorovat táhnoucí hejna ptáků, potápěče, slony a mnoho dalších věcí; a jako že to jsou mnohdy opravdu spectacularrrr fotky :-).

Ale teď už do jiných vod, nějaké to společenství, to je dneska moderní… 

Image Hosted by ImageShack.us          

Mikroblogování je dneska docela rozšířená věc, stejně tak internet v mobilu a jejich spojení taktéž. Ale možnost spojení ještě s dalšími lidmi v dané lokalitě, informací, kdo je nejblíž, co se dá nalézt za rohem… to sice někdo vytvořil jako aplikaci pro Androida, ale kolik lidí má dneska Androida plně běžícího v mobilu? Proto je tu služba Plazes, nyní navíc zabraná Nokií, takže by za něco stát mohla ;-), případně my.loki dělající totéž, navíc nezabraná nokií, takže by taky za něco stát mohla :-D.

Dnešní internetový člověk se nechává šmírovat kdečím – dobrovolně sděluje aplikacím při registraci svoji mejlovou adresu i s heslem, rodné příjmení své matky, nechává obří společnosti jako je google čmuchat u sebe na pevném disku a indexovat tajné soubory ze sobotní pařby, tak proč by v reálném čase nemohl naprášit i svoji polohu? Stačí telefon s GPSkou a datovým připojením a samozřejmě registrace na ipoki.

Image Hosted by ImageShack.us

Asi nejsem sám, kdo zjistil, že zjišťovat počasí pomocí pocasi.cz je uplně na ho*no a začal používat např. pohled z okna, wunderground, pluginy do prohlížeče, případně widget na nějakém osobním portálu, jako je netvibes, či iGoogle, nebo rovnou v systému. Nevím proč to sem píšu, ale přijdou mi zajimavé novinky, že wunderground či FOX weather news používají na mapách nově vrstvu se zobrazením aktuální teploty, samozřejmě všechno pěkně scrollovatelné a zoomovatelné, enjoy!

No a na závěr si nechám pomocníka s cestováním, když už dneska byla řeč o dobrovolném bonzování informací – tripit. Tento pomocník funguje tak, žese mu pošlou veškeré mejly ohledně cesty – letenky, booky aut, hotelů… a on na jejich základě postaví itinerář, navrhne trasy a všechno přehledně zobrazí… Užitečná věc. Jen bych se potom moc nedivil, kdyby místo mě nasttupoval do letadla nějaký mr. Anderson :-). (Jen mě vrtá v hlavě, proč tato aplikace, tvářící se jako regulerní web2.0 nepoužila italskou topdoménu? Aha, ono trip.it už funguje a má v záhlaví docela praktickou radu :-)).


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *