Webovosti


Při prohlížení sítě sítí člověk narazí na množství více či méně zajímavých aplikací, které je lepší si zapamatovat jinačím způsobem, než Blinkáním, nebo koppáním :-). Proto si tu takhle poznačím několik cestovatelských mashupů založených na google maps.

Pěkné, můžu si tady vložit waypointy na mé oblíbené trase, která se mi potom zobrazí a kterou můžu nasdílet. Ovšem taky se mi vygeneruje profil trati. To už je opravdu praktická věc! Aplikace přijímá všechny nejrozšířenější formáty (OziExplorer, Garmin Mapsource, GPX…), takže by to neměl být problém. Samozřejmostí je prohlížení už existujících trails ostatních uživatelů a to včetně přiložených fotek, či fotek, ktere se uploaduji na Panoramio.

Gmapify

Několik Frantíkovských mashupů, jako např. vyhledání RSS Feedů v okolí (na základě IP adresy nebo zadané fyzické adresy či města), "výpočet" přeletu – stačí zadat odkud kam chci letět a program mi zobrazí vzdálenost a v mapě, které státy proletím…; potom ta stejná funkce, ale pro cestování po souši, čili routování s mnoha detaily; vedle sebe zobrazené google maps a yahoo maps a mnohé další zajímavé aplikace.

"Live it. Rate it. Shoot it. Share it."

A to si myslím, že vystihuje naprosto vše a více k tomu říkat netřeba.

Opět vytváření oblíbených míst a jejich sdílení, tady navíc obohacené vytvořením komunity, která dané misto sdílí a může informace a media na sdílení přidávat kdokoliv z ní.

Interaktivní průvodce danou destinací, ve wiki stylu, ovšem nevšiml jsem si možnosti editace či přidávání. Ale jsou tam reklamy, tak je to možné využít jako podklad pro plánování dovolené 😉


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *