Microsoft chce Yahoo


Nějakou dobu se o tom mluví, taky se mluví o tom, že se Microsoft pokusí převzít Yahoo násilím, stejně tak se spekuluje, proč.

Zatím ale nikde jsem neviděl důvod, který okamžitě po této zprávě napadl mě. Nějaký rok zpátky jsem četl vyjádření nějakého kravaťáka z Yahoo (já se v těch CEO, COO a další věcech nevyznám, ten chlápek měl krásný bílý úsměv a kravatu ;-)), že společnost přiznává, že na trhu vyhledávačů si nechali vypálit rybník Googlem, ovšem že v době následující budou hlavním tahákem mobilní aplikace a Yahoo chce být mezi leadry v této oblasti, takže začali vyvíjet portál pro mobily. Nyní mají funkční beta verzi zmodernizovaného portálu. No a Microsoft nerad hraje druhé housle, natožpak třetí! Vyvíjí sice vlastní mobilní platformu, potažmo i jakýsi klon Flashe (Silverlight), který už jim běhá i na jejich Windows Mobile (jako možná konkurence pokusům o multimediální mobilní platformu a hláškám Applu, že iPhone je připraven na web2.0 aplikace), ovšem po deseti letech existence této platformy vlastní necelé dvě procenta trhu v UK, přičemž smartphony celkově mají jen něco přes 10% (dle googlu).

Tohle bude segment trhu, který bude v následujících letech hýbat světem. Ledy se hýbou, ať již se jedná o OHA a systém Android, či Nokii. A Microsoft potřebuje něco, od čeho by se mohl odrazit, protože s Windows jim možná začne ujíždět vlak. Proto chce dle mého názoru Yahoo, ne kvůli tomu, že Yahoo podporuje vývoj několika OSS projektů, které by mohli uzavřít.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *