Doldy Hike VCS 46


V nakoupené výbavě samozřejmě nesměl chybět batoh. A protože krosnu mám, chtěl jsem něco menšího, třeba na jeden dva dny, nebo nějaké nenáročnější akce. Volba padla na batoh české značky Doldy.

Postupně jsem se rozrostl od objemu okolo 20 litrů přes 30 až k finální velikosti a sice 46 litrů. A jsem tomu jedině rád, protože i když je takhle velký, je díky použitému zádovému systému hodně úzký (myšleno na délku), takže když do něj nacpu spacák, už tam skoro nic nedám.

edit 1: Vzal jsem si jej na "Výlet na sever", kdy jsem musel mít spacák přidělaný zvenku, protože se mi prostě dovnitř nevešel a to jsem ještě před akcí dělal škrty, jako že jsem doma nechal karimatku a podobně (celkem pojmul cca 12kg). Zádový systém je skvělý, ovšem jeho spodní část se docela nepříjemně zařezává do zad, ale možná to bude jenom díky velikosti, asi mám na tento batoh moc velká záda, protože bederák mi sedí někde u pupku. To jsou asi veškeré výtky, klady zatím převažují (alespoň to, že se nese příjemně ;-))

edit 2: V Anglii se tento batoh taktéž osvědčil a sice jako druh 70l Nikko llama krosně (značka asi nebude nijak profláklá, pár let už se mi válí ve skříni). Tentokrát v něm trůnil postarší spacák, který byl stáhnutý kompresníma páskama, takže se k němu ještě vešlo pár triček, štangla salámu a lahve s vodou, k jejichž upevnění posloužily poutka na připevnění holí ;-). Celkově spokojenost, i kdyžpár výtek bych opět měl: kapsa na vnitřní zádové straně vede až ke dnu batohu, čili pod oddělovací přepážku, pod kterou byly nacpány boty, takže mapy a podobné věci se vždycky cestou propadly někam dolů a dolovat je odtud byl docela zážitek ;-). Díky zádovému systému jsem se opravdu nezapotil, integrovaná pláštěnka zdá se funguje, jen mi na zádech při delším nesení nepřipadne moc příjemný, ale asi mi jen nesedne.

 

 

Image Hosted by ImageShack.us

 

 

Image Hosted by ImageShack.us

 

 

Image Hosted by ImageShack.us

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *