BrMo poprvé


Včera jsem se zúčastnil BrMa (dle srazů „prvního neformálního pokecu na téma točící se kolem mobilních zařízení a jejich platforem“) a dojem z této akce byl více, než kladný. Původně jsem na akci šel čistě ze zvědavosti s představou, že to bude zase nějaká tuctovka ve stylu študáků lepících na koleně „ty webovky v PéHáPé protože to je teďka in a dělám to na tom…é…nette, protože v tom dělají všichni“, ale opak byl pravdou! Převažovali opravdoví vývojáři, jimž kódování je denním chlebem. A vývojáři ne tak ledajací – opět to nebylo 90% Android a 10% iOS, ale byly tu zastoupeny i další platformy – Symbian, Windows a dokonce i Bada v několika exemplářích (a aby se u RedHatů a další podobně proNokiácky smíšlející havěti nezlobili, musím zmínit i „kjůt“ přívržence Meega).

BrMo
BrMo

Ale pojďme od začátku. Hned po příchodu jsem vyfasoval pěknou visačku a šáhnul si do krabice pro marcipánového maskota své oblíbené platformy – zeleného mužíčka. Večeři mi to sice nenahradilo, ale bylo to fajn! Ještě bylo možné si vzít jablko, ale protože bylo nakousnuté, tak jsem se k němu nějak neměl. Na srazech bylo přihlášeno okolo dvaceti lidí a mám dojem, že všichni opravdu dorazili a k tomu ještě někteří navíc, takže se Karel Souček za pořadatele (firma Trinerdis) chopil slova a celou akci uvedl. Z jeho slov bylo vidět zapálení pro celou věc a bylo cítit, že si to opravdu užívá a „myslí to upřímně“, velký dík!

Z celkového průběhu akce (jak bylo uvedeno výše – jednalo se o neformální pokec) si odnáším dva zásadní poznatky:

  • Nikdy nechci dělat pro Badu – je to systém tak příšerný, nedotažený a s chováním SDK velmi podivným, až mě nesmírná hrůza jímala.
  • Nokie stále neví, co chce (ale tak nějak tuším, že se chce soustředit na business sféru, jen je otázka, se kterou platformou a jak dlouho).
Ve sklépku
Ve sklépku

Čas utekl jako voda a když jsem prchal na vlak tak jsem při loučení zjistil, že výše zmíněný Karel Souček bude zřejmě ten Karel Souček, se kterým jsme v páté třídě v biologickém kroužku trhali mouchám nožičky, koukali mikroskopem na cibuli a šikanovali učitelku; a další člověk z TrinerdisuPavel Žák – se mnou sdílel navštěvování páté třídy základní školy. Svět je malej a rok na jedno BrMo moc dlouhej!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *