Stanoviska-15.04.2007


Tož po celotýdenním sezení v kanclu a sobotním hrbení se ve škole jsem v neděli dostal spásný nápad, že bych mohl zhuntovat nohy a psa menším výletem do blízkých kopečků.

Nuže, vyšel jsem na zahradu, rozhlédl se po okolí, vybral si cíl naší cesty a vyrazil. Po chvíli jsem si uvědomil, že jsem doma zapomněl foťák, takže jsem se ještě kousek vracel, ovšem pořád příjemně naladěn tímto plánem.

Bohužel ještě pořád nemám GPSku, takže trasa cesty je v následující hybridní mapce vyznačena od oka.

mapa_stanoviska
Mapka naší cesty-modrá tam, červená zpět

Cesta vzhůru měřila cca 4650m a na konečné (Loc: 49°21'34.14"N,16°28'21.82"E) si moje psisko lehlo do stínu za mě a odmítalo pokračovat zpátky ;-). Vyrazili jsme z nadmořské výšky 278m a vyšli na 469m.

DSC06142
Zhruba v prostředku ten holejší kopec je cíl naší cesty

 

 

DSC06196

Takovouhle pěknou cestou jsme se ubírali vzhůru

DSC06199

Pohled dolů do nížiny (Boskovická brázda), žádná extra výška, ale dlouho jsem tu nebyl, tak se mi to líbilo 😉

DSC06205

Samozřejmě musím připojit foto mé "milované rodné vísky"

DSC06216

Divočení na vršku

Nahoře pěkně foukalo, ovšem na to, že byla teprve polovina dubna a já tam běhal jenom v tříčtvťákách a tričku, bylo dost teplo. Vršek je pěkná rovinka, jsou tam koně a nějakej kluk tam jezdil v jakési mini teréní bugině, u čehož se mu povedlo pěkně rozjet užovku, bastard.

Dali jsme si menší občerstvovačku, skládající se z jabka a vody, přijali telefonát s pozvánkou na večerní grilovačku a natěšení vyrazili 4200m dlouhou cestu zpátky o cca 200m níž.

DSC06236
Dole se taky objevuje potůček, který se ovšem brzo ztrácí mezi poli

 

Další fotky (možná i zajímavější než těch pár tady) jsou na FLICKRu, otagované "Stanoviska".

Když jsem došel domů napadlo mě, že bych mohl vyšplhat na střechu, udělat panoramatické foto a obejít všechny kopečky v okolí, které na té fotce budou vidět. Tak se do toho asi od příštího týdne pustím!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *