Nepíšu, fotím


Že se na mnoha místech vyskytují čárové kódy je jasné každému, ale že je možné v tomto formátu uchovávat a distribuovat informace i obyčejnými smrtelníky už asi tak jasné není. Ono přepisovat webovou adresu do mobilu je poměrně zdlouhavé, stejně tak odněkud z časopisu opisovat kódy pro mobilní platbu, tak proč jednoduše telefonem nevyfotit daný kód?

Nokia zřejmě zamýšlí něco většího pomocí těchto kódů, stejně tak i množství firem, které nabízejí mobilní aplikace. Několik jsem jich vyzkoušel na mé SX1 a i když některé nabízely podporu pro tento telefon, ve finále bohužel nefungovaly. Zprovoznil jsem tedy tři aplikace: Glass reader, QuickMark a UpCode Reader. Ovšem ani tohle není finální výběr, protože UpCode je jen nějaký pokus, nedá se vůbec používat, Glass je nějaká trialverze, která taky nefunguje bez zadání aktivačního kódů, funguje tedy správně a naprosto bez problémů (navíc poměrně rychle) QuickMark prohlížeč.

Tento reader načítá QR kódy, které je možné vytvořit například pomocí pluginu ve Firefoxu, či pomocí rozhraní na stránkách nokie. Připojuju teda dva vygenerované obrázky a těším se na návštěvu!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *